KONST / Litografier / Färglitografier 13496613
nr 1349 6613
Lennart Jirlow
(1936-2020), Sverige
Färglitografier, 2 st, "Au revoir le vingtieme siecle". Signerad, numrerad 182/285, oramade lösa blad, 1997, bladets mått: 54x38 cm
Lennart Jirlow, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1936, död 2020.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.400 kr
måndag 28 september 2020
kl 19:04:00
2.200 kr
2.200 kr
2.200 kr (Budbetjänt)
2.400 kr
Lennart Jirlow
Läs mer om Lennart Jirlow